zmeniť jazyk cz zmeniť jazyk sk zmeniť jazyk hu
Počet položiek: 0 0,00 €

Ako správne zvoliť veľkosť

 Na začiatku je potrebné zdôrazniť, že meraním možno získať iba približnú veľkosť podprsenky. Keďže každá podprsenka má iný strih a tvar a na trhu nájdeme veľa rôznych výrobcov, môže sa veľkosť podprsenky od nameraných hodnôt mierne odlišovať. Pomocou nasledujúceho návodu zistíte veľkosť podprsenky, ktorú by ste mali skúsiť ako prvú. Pokiaľ Vám nebude sedieť, treba podľa návodu nižšie skúsiť o číslo inú veľkosť.

ROZMER POD PRSIAMI:

Prvý obvod, ktorý zmeriame, je obvod hrudníka pod prsiami. Tento obvod je potrebné merať na tesno a pri výdychu. Meter by sme mali mať okolo tela vo vodorovnej polohe.

Keďže je potrebné počítať s určitou elasticitou materiálu podprsenky a tiež s jeho opotrebením vznikajúcim nosením a praním, mal by obvod podprsenky byť o cca 5-10 cm menší, ako je Vaša nameraná veľkosť. Čo znamená, že keď si nameriate obvod 75 cm, mali by ste zvoliť veľkosť podprsenky 70. Novú podprsenku by ste mali vždy zapínať na posledné háčiky, tak aby bol obvod čo najvolnejší. Ako už bolo napísané, nosením a praním podprsenka povolí a vy ju tak môžete zapnúť na ďalšie háčiky v rade (stiahnuť). Podprsenka Vám vydrží dlhšie pevná a krásna.

ROZMER CEZ PRSIA:

Tento obvod meriame priamo cez prsia v najširšom mieste. Ideálne je to v podprsenke. Pokiaľ ale nosíte podprsenku push-up alebo s veľkými vypchávkami, je lepšie obvod merať bez podprsenky.

Namerané hodnoty nájdete v tabuľke.

Príklad: Ak si pod prsiami nameriate 75 centimetrov, odpočítajte od tohto čísla 5. Získate obvod 70, ktorý sa zmestí do intervalu 68 - 72 (2. stĺpček tabuľky), čomu zodpovedá veľkosť 70. Vaša veľkosť teda bude 70. Teraz obvod cez prsia. Keď si nameriate 87 cm, nájdete si v rovnakom riadku, že veľkosť košíčkov budete mať C. Výsledná veľkosť je 70C.

Ako zistím, že mi podprsenka správne sedí? Pomôžu Vám nasledujúce obrázky:

1 - Košíčky podprsenky Vám odstávajú = príliš veľké košíčky (zvoľte menšiu). Prsia Vám z košíčkov "pretekajú" = príliš malé košíčky (zvoľte väčšiu).

2 - Podprsenka Vás škrtí a tvorí nežiaduce faldíky = príliš malý obvod podprsenky (zvoľte väčšiu). Podprsenka nedrží na svojom mieste a vyhŕňa sa Vám na chrbte hore = príliš veľký obvod podprsenky (zvoľte menšiu).

3 - Ramienka sa Vám zarezávajú do ramien = príliš krátke ramienka (treba ich povoliť). Ramienka Vám skĺzavajú z ramien = príliš dlhé ramienka (treba ich pritiahnuť).

4 - Správne sediaca podprsenka

Ak si s výberom veľkosti neviete rady, s dôverou sa obráťte na nás. Radi Vám poradíme.

Vaša otázka

Vaše meno, priezvisko, firma:*
Váš e-mail:*
Váše telefonne číslo:*
Vaša otázka:*
Opíšte kód:* antispam
     viac informácií

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.   Ďalšie informácie